ESGE kongresas Briuselyje( Belgijoje)

2016m. 10/02- 10/05 Briuselyje įvyko Tarptautinis ginekologinės endoskopijos kongresas. Renginyje dalyvavo virš 1300 dalyvių iš viso pasaulio. Tai kongresas, sukviečiantis aukščiausio lygio endoskopijos specialistus, su gausia moksline tematika ir chirurgine dalimi.

Kongreso devizas- nuo revoliucijos iki nuolatinės inovacijos.

Turtinga mokslinė programa su naujausiomis multicentrinių studijų apžvalgomis, platus temų pasirinkimas leido kiekvienam dalyviui susidaryti asmeninį tvarkaraštį pagal domėjimosi sritis.

Dalyvavau mokymuose- echoskopija ir magnetinis rezonansas laparoskopijos chirurgo kasdienybėje, kurių tikslas- standartizuotas žinių taikymas praktikoje. Šių dienų chirurgas privalo suvokti magnetinio rezonanso , kompiuterinės tomografijos bei echoskopijos radinius prieš operaciją- multicentrinis požiūris į pacientą leidžia lengviau suvokti operacijos esmę bei didina paciento saugumą- to mokiausi praktinėje dalyje, kur turėjome galimybę atlikti ir įvairias histeroskopines manipuliacijas, išbandyti naujausias technologijas ant muliažų bei treinerių.

Gausi gyvosios chirurgijos programa- sinchroninė transliacija perjungiant iš 6 operacinių- giliosios rektovaginalinės endometriozės, dubens organų prolapso bei gimdos kaklelio ir kūno vėžio laparoskopinė chirurgija su interaktyviu bendravimu su operatoriais.

Tradiciškai daug dėmesio skirta endometriozei, gimdos miomatozei, endometriozei ir piktybiškumui, dubens organų nusileidimo įv. gydymo taktikoms ir jų palyginimui. Daug debatų, „už ir prieš“, apvalaus stalo diskusijų.

Histeroskopija daugelyje šalių tampa ambulatorinės chirurgijos paslauga, dėka tobulėjančios endoskopinės tecnikos. Credo „pamatai ir išgydai“-( angliškai „see and treat“) tampa nebe egzotika, o kasdienybe. Žmogus nenori daug laiko sugaišti ligoninėje ir ištyrimą bei gydymo procesą( polipo pašalinimą, sąaugų išdalinimą ir t.t.) gauna ambulatorinės paslaugos metu. Įrodyta, jog mažesnis komplikacijų dažnis( tiek operacijos, tiek narkozės metu).

Pristatyti naujausi duomenys apie ilgalaikį medikamentinį miomų gydymą Ulipristaliu (ESMYA). Tai labai svarbu pacientėms, kurioms aktualu išsaugoti vaisingumą. 

Daug pranešimų apie pacientų saugumo didinimą laparoskopijos metu- įrodytas tiesioginis ryšys tarp neuromuskulinės relaksacijos gylio ir pooperacinių komplikacijų dažnio. Kita siekiamybė- operacijų standartizavimas bei registras, kas leidžia iš karto analizuoti operacijas bei pooperacinę eigą.

Renginys paliko gilų įspūdį aukšto lygio pranešimais, klinikiniais atvejais. Įgyta patirtimi noriai dalinuosi su kolegomis bei panaudosiu klinikiniame darbe.