Bendra informacija apie artroskopija

Žodis artroskopija aiškinamas kaip "artro"- sąnarys, "scopia"- matau. Kadangi gana sunkiai ištariamas ir įsiminamas, tai liaudyje galima išgirsti kaip "operacija atliekama lazeriu". Lazeris operacijai nenaudojamas, o naudojamas stiprus šviesos šaltinis, kuris apšviečia sąnario ertmę.

Artroskopijos giminaičiai- laparoskopija (pilvo ertmės op.), cistoskopija (šlapimo pūslės), histeroskopija (gimdos..), torakoskopija (krūtinės ertmės) ir t.t.

Operacijai naudojama daug prietaisų ir instrumentų. Populiariai: pieštuko storio videokamera, per kurią matome vaizdą monitoriuje, įvedama į sąnarį ir apžiūrimas sąnarys. Kad galėtume matyti vaizdą, į videokamerą paduodamas stiprus šviesos srautas per šviesolaidį. Kad sąnario ertmė šiek tiek išsiplėstų, pastoviai leidžiamas sterilus izotoninis NaCl tirpalas. (žr.pav., yra aktyvios zonos)


Gydytojas mato vaizdą ekrane. Pirma- apžiūrimas sąnarys, vėliau nustatoma patologija. Vėlesni darbai priklauso nuo konkrečios ligos: instrumentų pagalba audiniai yra kerpami, siuvami, prideginami, prisiūvami prie kaulo ir t.t. Viskas daroma per mažus pjūvelius.

Kadangi operacijos metu naudojama daug technikos, operacijos yra techniškai sudėtingos, reikalingi įgūdžiai. Instrumentai taip pat brangūs, todėl bendra operacijos savikaina yra didesnė nei operacijų su įprastais pjūviais. Viskas ligonio labui- po šių operacijų atsistatymo laikotarpis greitesnis, nėra baisių randų, mažesnis skausmas.