Rotatorių plyšimai, nuo minimalaus iki nebesiusiuvamo (irreparabilaus)

Dažniausiai peties sąnarys operuojamas dėl peties sąnarį gaubiančių raumenų plyšimo. Sėkmingiausios yra artroskopinės operacijos. Šiuo būdu galima susiūti ir dalinius plyšimus, ir atlikti raumenų plastiką perkeliant latissimus dorsi sausgyslę.
Peties sąnarį gaubia keturi sukamieji peties raumenys- rotatoriai. Šių raumenų plyšimas sukelia peties skausmus, ypač ramybėje. Dingsta jėga, nebegali pilnai iškelti rankos.
Šie raumenys atplyšta nuo žastikaulio didžiojo gumburo ir kadangi raumuo yra elastinga struktūra- traukiasi. Todėl savaime raumuo (tiksliau raumens sausgyslė) prigyti pati negali, gydant vaistais sumažėjo peties uždegimas, likę sveiki raumenys perima funkciją. Todėl dingsta laikinai skausmas, pagerėja funkcija. Fizioterapija, kineziterapija pagerina funkciją, bet skausmai vėliau kartojasi ir raumuo nuo didesnio fizinio krūvio toliau plyšta.
Jei yra pilnas ir visiškas raumens plyšimas, raumuo nebedirba ir atrofuojasi t.y. nyksta. Kartu pradeda peraugti riebaliniu audiniu. Ilgainiui toks raumuo ir prisiuvus į vietą nebedirba. Yra nustatyta, kad raumeniui sunykus daugiau kaip 50% (Goutallier IV stadija) jis niekada nebe prigis. Todėl tokius raumenis netgi nerekomenduojama siūti, nes jie tikrai vėl nutrūks.
Tokiais atvejais pacientams buvo galima padėti atliekant kitų raumenų perkėlimo į peties sąnarį. Sėkmingiausiai atlikus daugelį studijų yra nugaros plačiojo raumens (latissimus dorsi) perkėlimo operacija. Šios operacijos pasaulyje pirmas atliko šveicarų ortopedas C. Gerber'is  1988m. Vėliau jos paplito po visą pasaulį, bet ne daugelis ryždavosi jas atlikti dėl ypač didelio sudėtingumo ir didelių pjūvių.
Nuo 2009 metų Klaipėdos Respublikinėje ligoninėje ši operacija atliekama artroskopiniu būdu, nebereikalingi dideli pjūviai, operacijos laikas sutrumpėjo nuo 3 val iki 1.5 val.