Laparoskopija (gimdos šalinimas, miomos šalinimas, amputacija, gimdos amputacija)

Laparoskopinė histerektomija - tai gimdos šalinimo operacija, atliekama specialiais laparoskopiniais instrumentais. Laparoskopinės operacijos - tai endoskopinių operacijų tipas, kai operuojama  odoje atliekant mažus  0,5-1,0 cm. pjūvius - vienas bambos srityje, 2 arba 3 pjūviukai pilvo šonuose. Operacijos metu naudojami specialūs instrumentai, operuojantis gydytojas manipuliacijas atlieka stebėdamas vaizdą ekrane. Liaudyje kartais šios operacijos vadinamos "lazeriu" ar "lazerio", bet lazeris čia nėra naudojamas, naudojami kiti energijos šaltiniai.


Tokios operacijos plačiai naudojamos  ginekologijoje, chirurgijoje, urologijoje bei kitose srityse

Laparoskopijos būdu gali būti šalinama gimdos mioma, gimdos dalis be kaklelio (dalinė gimdos salinimo operacija)  arba visa gimda bei priedai. Operacijos metu į pilvo ertmę leidžiamos CO2 dujos. Tuomet pasikelia pilvo siena ir apžiūrima gimda ir kiaušidės bei kiti pilvo ertmės organai.


Laparoskopinės gimdos šalinimo operacijos dažniausiai atliekamos dėl miomų, endometriozės, kai kartojasi kraujavimai iš gimdos ir  neefektyvus konservatyvus gydymas

Jei šalinama gimda su kakleliu, tai atlikus manipuliacijas pilve, gimda pašalinama per makštį, ir makštis susiuvama. Jei kaklelis paliekamas, tai gimdos operacijos metu gimda susmulkinama ir pašalinama iš pilvo ertmės specialiu instrumentu - morceliatoriumi. 

Laparoskopinės operacijos yra pažangesnės operacijos. Kadangi pilvo sienoje nėra didelių pjūvių, būna lengvesnis pooperacinis laikotarpis, greičiau atsistato darbingumas. Paprastai po operacijos ligoninėje tenka praleisti 1-3 dienas, mažiau skauda, todėl reikalinga mažiau analgetikų. Po laparoskopinių operacijų rečiau pasitaiko infekcinės komplikacijos.