Moterų lytinių organų prolapsas( makšties, gimdos nusileidimas)

Moterų lytinių organų prolapsas( makšties, gimdos nusileidimas)


Makšties, gimdos nusileidimas arba "prolapsas"- tai makšties sienelių, gimdos ir gimdos kaklelio pasislinkimas dėl amžinių pokyčių. Dažniausiai tai vyresnio amžiaus moterų problema. Po menopauzės dėl hormoninių pasikeitimų vyksta pokyčiai makšties gleivinėje, jungiamajame audinyje. Nors lytinių organų nusileidimas labiau siejamas su komplikuotais gimdymais, gimdos ir makšties prolapsas pasitaiko ir negimdžiusioms moterims. Manoma, jog tai susiję su jungiamojo audinio struktūros pokyčiais. Pacientes vargina "guzas", darinys makštyje ar išorinių lytinių organų srityje. Kartais gali būti ir šlapimo nelaikymas. Pasitaiko, jog "iškrenta" visa gimda su gimdos kakleliu, gali būti apsunkintas šlapinimasis arba iš vis nepavyksta pasišlapinti. Susilaikius šlapimui, pacientė turi skubiai kreiptis į priėmimo skyrių- tai ekstrinė situacija ir problema sprendžiama su urologu. 

Gydymas rekomenduojamas pagal esamus anatominius pokyčius ir nusiskundimus.  Taikomi makšties pesarai, vaginaliniai žiedai. Esant ryškiam lytinių organų nusileidimui ir/ar gimdos "iškritimui" atliekamos rekonstrukcinės makšties, gimdos pašalinimo bei tarpvietės operacijos. 

Mūsų klinikos gydytojai konsultuoja ir operuoja pacientes, kurioms yra lytinių organų, makšties ar gimdos nusileidimas, gimdos " iškritimas".