Šlapimo nelaikymas, operacijos, TOT, įtampos šlapimo nelaikymas ir gydymas

Moterų šlapimo nelaikymas

Šlapimo nelaikymas, tai nevalingas šlapimo ištekėjimas iš šlapimo pūslės. Ši problema vargina daugiau vyresnio amžiaus moteris, kai dėl hormoninių pokyčių po menopauzės pakinta makšties gleivinė ir atsiranda anatominių pokyčių- slenka makšties sienelės, gimda. 

Šlapimo nelaikymas gali būti dėl įtampos, kai kosint, čiaudint, šokant nevalingai išteka šlapimas. Šio tipo šlapimo nelaikymas vargina ir jaunesnes moteris, kai po buvusių nėštumų ir gimdymų pasikeičia šlaplės ir šlapimo pūslės kampas ir padidėjus intraabdominaliniam spaudimui šlapimas išteka. Šio tipo šlapimo nelaikymas gydomas chirurginiu būdu. Pro makštį galima implantuoti specialią sintetinę juostelę( taip vadinama TOT angl. TRANSOBTURATOR TAPE) ir šlapimo nelaikymas nebevargina. 

Kita šlapimo nelaikymo forma- dirgli šlapimo pūslė, kai nedidelis šlapimo kiekis sukelia šlapimo pūslės raumens susitraukimus ir vargina dažnas šlapinimasis su nelaikymo komponentu. Šio tipo nelaikymas gydomas medikamentais. 

Prieš pradedant gydymą, rekomenduojama atlikti šlapimo tyrimą, kad išsiaiškinti, ar nėra šlapimo takų infekcijos. 

Mūsų klinikos gydytojai konsultuoja pacientes, esant šlapimo nelaikymui, taiko medikamentinį ir chirurginį gydymą, atlieka TOT operacijas esant įtampos šlapimo nelaikymui.