Naujienos iš pasaulio ginekologų- endokrinologų kongreso


2016/03/02- 2016/03/05 dalyvavau Tarptautiniame ginekologinės endokrinologijos kongrese, kuris vyko Florencijojoje.  Renginyje dalyvavo virš 2000 dalyvių iš viso pasaulio. Tai kongresas, apjungiantis apie 30 šakinių draugijų- nuo paauglių iki menopauzės bei andropauzės,  osteoporozės, vyrų kontracepcijos ir t.t.

Pagrindinės temos- policistinės kiaušidės, nevaisingumas, amenorėjos ir stresas, menopauzės simptomų korekcija, menopauzės hormonų terapija, endometriozė ir priešlaikinis gimdymas.  Įvairūs pranešimai apie ligų patogenezę, naujų mokslinių modelių pristatymas- nuo mitochondrijų ir oksidacinio streso iki endometriozės naujausių vaistų tyrimo rezultatų in vitro. 

Pristatyti naujausi duomenys apie ilgalaikį medikamentinį miomų gydymą Ulipristaliu( ESMYA). Medikamentas saugus, jį naudojant 4 ir 8 gydymo ciklus. Tai labai svarbu pacientėms, kurioms aktualu išsaugoti vaisingumą.

Menopauzės problemos pasaulyje  tampa vis aktualesnės, didėjant gyvenimo trukmei, kai daugėja brandesnio amžiaus moterų. Tai ne tik psichomotorinių simptomų korekcija, bet ir lytinės gyvensenos ypatumai. Pirma pagalba, esant patologiniam klimaksui- augaliniai fitoestrogenai, kurie tinkami ir saugūs esant ir krūties vėžio anamnezei, bet efekto tikėtis tik po ilgalaikio gydymo. 

Menopauzės hormonų terapija- saugi ir efektyvi, kai gydymas pradedamas iki 60m arba  mažiau nei 10m po menopauzės, įvertinus onkologinę ir kardiovaskulinę riziką.

Jau yra rinkoje nauji preparatai, su selektyviais estrogenų receptorių moduliatoriais, kuries netgi mažina krūties audinio proliferaciją.  Kad nedidinti rizikos tromembolijai, rekomenduojami ne geriami, o transderminiai estrogenų praparatai, o jei reikalinga endometriumo apsauga- natūralūs gestagenai.

Daug pranešimų apie gyvenimo būdo ir fizinio aktyvumo įtaką moters sveikatai visais gyvenimo periodais.  Pakankamas fizinis krūvis mažina ne tik širdies ir kraujagyslių ligų, cukrinio diabeto, bet ir vėžio riziką.

Įgytas žinias bei naujienas stengsiuosi aktyviai pritaikyti praktikoje. 

  I. Jermolajevienė