Standartinė mankšta po peties operacijos

Po peties operacijos reikalingas ramybės (imobilizacijos) laikas, kad aprimtų skausmas.  Jau pirmą parą po operacijos pradedama kineziterapija.

Pirmas trys savaitės (0-3 sav.) galima tik mankšta riešui ir alkūnei. Nuimamas įtvaras, arba mankštinamasi tiesiog laikant ranką ant  ABD pagalvės. Mankšta daroma  3-4x dienoje, po 20 min. Visi pratimai daromi TIK IKI SKAUSMO, LĖTAI.  NEGALIMA RANKA REMTIS AR KELTI SVORĮ!




Po 3 savaičių intensyvūs skausmai bus sumažėję, galimi švytuokliniai judesiai. Pasilenkiama 90 laips į priekį ir judinama ranka į priekį ir atgal, vėliau sukama pagal laikrodžio rodyklę, ir prieš laikrodžio rodyklę. Judesiai - tik nedidelės amplitudės (žr. video). Toliau daroma mankšta riešui ir alkūnei:


Po 6 savaičių imobilizacija įtvare ar ant ABD pagalvės nebereikalinga (dideliems ir masyviems plyšimams- po 8 sav.). Pradedama intensyvenė mankšta atsigulus, kitos rankos  pagalba ir atsispaudimai nuo staktos. Mankšta daroma tik iki skausmo.  Jei ranka pradžioje sunkiai keliasi, įšildykite petį 20 min karštą pūsle arba kelkite ranką vandenyje šiltoje vonioje:  NESIREMKITE RANKA IR NEKIŠKITE RANKOS UŽ NUGAROS!






Nuo 6 savaitės jau galima vairuoti automobilį, daryti namų ruošos darbus. Galimi  lengvi darbai bet tik nuleistomis rankomis.  Pagrindinis principas - jei koks judesys dar sukelia skausmą- jo nedarykite, dar tada anksti.  Pilnas sugijimas tikėtinas 3 mėn. po operacijos. IKI TOL DIRBTI SUNKŲ FIZINĮ DARBĄ NEGALIMA. 

3 mėnesiai po operacijos Turite būti išmankštinę petį  beveik iki pilnų judesių 120-150 laips (norma 180 laips). Jau galima dirbti sunkiai BET TIK NULEISTOMIS RANKOMIS.  Iškeltomis rankomis  galima kelti svorį tik po 4 mėnesių.




Visa ši informacija yra skiriama tik gydytojo V. Jermolajevo operuotiems ligoniams iš anksto žinant kas buvo atlikta ir kokia bus eiga!  Kas atlikta kitiems pacientams nėra  žinoma, todėl šios mankštos gali netikti.  UAB ORTOGIDA neprisiima atsakomybės už kitų gydytojų pacientus.