Straipsnis

Artroskopinė čiurnos artrodezė

Artroskopinė čiurnos artrodezė

Sudilus čiurnos sąnariui atsiranda stiprūs skausmai vaikštant. Kai skausmai tampa nebe pakeliami, tikslinga čiurnos sąnario artrodezė, liaudyje vadinama "uždarymu". Tai galima atlikti "atviru" būdu, "senoviškai", ir dabar vis populiarėjančiu artroskopiniu būdu.

Klubo sąnario artroskopija

Klubo sąnario artroskopija

Klubo sąnario artroskopija- sunkiausia ir labiausiai pasirengimo reikalaujanti artroskopinė operacija. Vien artroskopo neužtenka, reikalingas ortopedinis stalas su tempimu ir mobilus rentgeno aparatas - C lankas.

Peties išnirimai

Peties išnirimai

Esant kauliniams defektams po pakartotinų išnirimų, tereikia nedaug pasukti ranką į išorę, kad petys išnirtų. Norint pagydyti tokį pacientą, nebe užtenka vien tik prisiūti sąnario kapsulę su lūpa. Reikia defektą užpildyti kaulu. Tam atliekama snapinės ataugos perkėlimo artroskopinė operacija t.v. artro Latarjet operacija.

Bendra informacija apie artroskopija

Bendra informacija apie artroskopija

Žodis artroskopija aiškinamas kaip "artro"- sąnarys, "scopia"- matau. Kadangi gana sunkiai ištariamas ir įsiminamas, tai liaudyje galima išgirsti kaip "operacija atliekama lazeriu". Lazeris operacijai nenaudojamas, o naudojamas stiprus šviesos šaltinis, kuris apšviečia sąnario ertmę.