Gimdos ir kaklelio polipai, histerskopija

Polipas- tai dažna ginekologinė patologija. Polipai gali augti gimdos kaklelyje arba gimdos ertmėje. Priežastys dažniausiai neaiškios. Klinikinių simptomų gali nebūti. Esant gimdos polipui gali būti mėnesinių ciklo sutrikimai, gausios mėnesinės ar necikliniai kraujavimai. Kartais polipas iš gimdos ertmės gali augti pro gimdos kaklelio žiotis ir sukelti spazminį skausmą, kraujavimą po lytinių santykių. Polipai, esantys gimdos ertmėje ties kiaušintakių angomis, gali sąlygoti nevaisingumą.

Polipų dydis įvairus- nuo kelių mm iki keleto centimetrų. Gimdos polipai diagnozuojami įvairaus amžiaus moterims. Pacientėms, kurioms jau yra menopauzė, polipai gali sukelti kraujavimą po menopauzės. Gimdos kaklelio polipas diagnozuojamas įprastinės ginekologinės apžiūros metu. Endometriumo polipai nustatomi ultragarsiniu tyrimu. Po menopauzės polipai gali supiktybėti. Kartais polipai gimdoje ar kaklelyje atsinaujina. 

Gydymas- chirurginis. Polipai šalinami  histeroskopu specialiu instrumentu( endoskopinėmis žirklutėmis arba šeiveriu, rezektoskopine kilpa.  Endometriumo polipai dažniausiai šalinami histeroskopijos būdu. Histeroskopija- tai toks diagnostikos ir gydymo metodas, kai pro gimdos kaklelį įvedama speciali  kamera su šviesos šaltiniu ir gimdos ertmės vaizdas matomas monitoriuje. Histeroskopijos metu galima pašalinti polipą, atlikti pakitusių vietų endometriumo biopsiją. Tai pagrindinis diagnostikos metodas, esant nenormaliems kraujavimams, ciklo sutrikimams. Paimta medžiaga visada tiriama mikroskopiškai( atliekamas histologinis tyrimas). Operacijos atliekamos dienos chirurgijos stacionare, pacientė po operacijos tą pačią dieną gali išvykti į namus. Histeroskopijos metu atliekamos ne tik diagnostinės, bet ir gydomosios procedūros. Histerokopijos metu gali nustatyti ir gimdos piktybinius susirgimus, supiktybėjusius endometriumo polipus, gimdos gleivinės vėžį.