Reabilitacija, kineziterapija

Kineziterapija, ortopedinė manualinė terapija  yra specializuota fizioterapijos/kineziterapijos sritis, skirta gydyti ūmias ir lėtines skausmo problemas, funkcinius sutrikimus, sužalojimus ir atramos-judėjimo sistemos ligas.

Priežiūra yra grindžiama klinikiniais argumentais ir labai specialiomis priemonėmis, apimančiomis manualinius tyrimo ir gydymo būdus, taip pat funkcines treniruotes.  OMT pritaikoma kiekvienam pacientui, atsižvelgiant į biopsichosocialinį modelį ir remiasi dabartiniais mokslo ir klinikiniais įrodymais.

Paslaugos:

Vizitas pas ortopedinės manualinės terapijos kineziterapeutą .

Interviu ir diagnostika:

 Kineziterapeutas pradeda vizitą atlikdamas interviu, taip susidarydamas bendrą vaizdą apie jūsų problemą ir ankstesnius nusiskundimus.

Fizinė apžiūra:

 Kineziterapeutas taikydamas įvairius apžiūros testus provokuoja skausmą, taiko skausmą mažinančius testus, judesio, jėgos ir neurologinius testus.  Toks nuodugnus ištyrimas padeda nustatyti ir paaiškinti problemą.

Gydymas

Nustačius problemą parenkamas gydymas,  gydymo tikslai ir uždaviniai.

Pirmoje gydymo eigoje (esant ūmiam periodui) dėmesys skiriamas tai kūno struktūrai, sąnariui,  kuris daugiausiai sukelia problemų.

Kineziterapeuto naudojami metodai gydymui : sanarių mobilizacija, atpalaidavimo techninkos, teipavimas,  judesio kontrolės treniruotės,  fizioterapija (TENS, NMS).

Treniruotė:

 Dažniausiai gydymas tęsiamas ar papildomas pritaikant individualią funkcinę treniruotę.

Gydymas nuolat stebimas,  vertinami rezultatai.  Kineziterapeutas ir pacientas dirba kartu nustatytiems tikslams pasiekti.