Dažnai užduodami klausimai

Ar būtina turėti BMR tyrimą?

Viktoras Jermolajevas

Daugeliu atveju BMR nėra būtinas, nes diagnozę galima nustatyti apžiūrint, darant specifinius testus, atliekant pritaikomąsias rentgenogramas.  BMR (magnetinio rezonanso tyrimas) yra moderniausias tyrimas, kuris parodo ne tik kaulines (kaip KT tyrimas), bet ir minkštąsias struktūras, kaip sausgyslės raiščiai, raumenis. Tai yra paskutinė priemonė, kurios pagalba galima patvirtinti ar paneigti KLINIKINĘ diagnozę. Pasaulyje yra priimta manyti, kad 80% atveju sudėtingi tyrimai kaip KT ir BMR nėra reikalingi, ir žymiai svarbiau pilnai apžiūrėti, tinkamai įvertinti nusiskundimus, priešistorę (anamnezę). 

Bet jei Jums buvo atliktas BMR tyrimas, vien tik atsakymo nepakanka. BŪTINA TURĖTI BMR TYRIMO VAIZDUS ĮRAŠYTUS Į CD AR USB LAIKMENĄ. Tegu neįsižeidžia rentgenologai, bet kai sprendžiama ar reikia daryti operaciją ar gydyti vaistais, vien aprašymu niekada nepasitikėjome. Tai per daug svarbus sprendimas ir klaidos kaina būtų didelė- bereikalingai  atlikta operacija, arba pavėluota operacija.

Jei yra galimybė pasirinkti, geriau atlikti BMR tyrimą su daugiau Teslų turinčiu BMR aparatu. BMR aparatai su magnetiniu lauku 0.2 ar 0.3 T yra per silpni parodyti smulkias detales, todėl neaiškiais atvejais žymiai tikslesni 1.5T aparatai.

Ar reikalingos rentgeno nuotraukos?

Viktoras Jermolajevas

Jei jau buvo Jums atliktos rentgenogramos, tai būtinai atsineškite. Nesvarbu, kad "ten nieko nėra". Kiekvienas specialistas rentgenogramas vertina savaip. Yra detalių, kurios nebuvo įvertintos. Taigi, jei rentgeno nuotraukos būtinai atsineškite konsultacijai. Bet jei buvo darytos skaitmeninės ir nuotraukų Jums niekas nedavė? Tokiu atveju prašykite, kad Jums įrašytų į CD, ar kitą laikmeną (USB raktą). Jei yra skaitmeninis rentgenas, tai tikrai tokia galimybė yra, nebent laborantas nemoka įrašyti.
Na o jei neina niekaip gauti vaizdų, nenusiminkite. Šalia yra Respublikinė ligoninė, ten per 30-60 min atliks su mūsų siuntimu reikalingas rentgenogramas, ir reikalingomis projekcijomis.


Kiek reikia laiko, kad pilnai priaugtų peties raumuo? Kada galima fiziškai dirbti?

Viktoras Jermolajevas

Pirmosios skaidulos tarp raumens sausgyslės  ir kaulo (Sharpey's fibers) susiformuoja   6 sav. po prisiuvimo. Tai reiškia, kad sausgyslė tik pradeda priauginėti  6 sav. ir pilnas priaugimas įvyksta per 12 savaičių. Šio proceso dar neįmanoma pagreitinti, nors pirmieji bandymai su PRP membrana gana sėkmingi. Todėl pradėti atsargias mankštas galima po 6 sav. , dažniausiai kitos rankos pagalba arba baseine. O fizinis darbas tik 3 mėn. po operacijos, kai raumuo būna pilnai priaugęs.

Sunkiau priauga vyresniems žmonėms ir rūkantiems, ir kurie vartoja priešuždegiminius vaistus.

Ar visur gerai daro BMR tyrimą?

Viktoras Jermolajevas

BMR tyrimą daro visuose įstaigose gerai. Bet skiriasi atlikto tyrimo raiška. Silpniausi magnetinio rezonanso aparatai 0.2T ir 0.3T ( T tai Teslos, magnetinio lauko stiprumo vienetas) . Jų atliktų vaizdų raiška bloga, todėl galima įžvelgti tik stambias struktūras. Kaip patologija yra neaiški geriau tinka 1T ir galingesni 1.5T ar 3T aparatai. 1.5 T aparatai yra Šiauliuose, Klaipėdos Jūrininkų ligoninėje, Klaipėdos Universitetinėje ligoninėje. Galingiausias ir šiuo metu Klaipėdos Respublikinėje ligoninėje 3T (3 Teslų)  aparatas.

MRT siulote, kaip paskutini atveji nustatant diagnoze, klausimas butu: ar MRT darymas kenkia sveikatai?

Viktoras Jermolajevas

MRT- magnetinio rezonanso tyrimas nėra dar duomenų, kad būtų kenksmingas. Bet siūloma BMR  (MRT) daryti tik tada, kai diagnozė nėra aiški, o ne visiems, tarkim su peties ar kelio sąnarių skausmais. Yra daug ligų, pvz. Adhesyvinis kapsulitas ("užšalęs petys"), kai diagnozė nustatoma apžiūros metu. Ir papildomi tyrimai tik nutolina gydymą, atsiranda nereikalingos išlaidos.

Su tuo bandoma kovoti. Pvz Kauno Universiteto Klinikose nepriima su siuntimais BMR iš kitų įstaigų, tik su siuntimais nuo Klinikose dirbančių traumatologų.

Ar šaldymas ledu uždegiminę vietą duotu naudos gydant "šuolininko" kelią

Viktoras Jermolajevas

"Šuolininko kelias" arba angliškai "Jumpers knee" būna dėl girnelės raiščio tendinopatijos. Tai raiščio liga, o ne uždegimas. Todėl vien šaldymas kažin ar padėtų. Yra daug straipsnių. kad geriausias gydymas yra tempimo pratimai, fiozioterapinės procedūros, aktyvuotų trombocitų injekcijos ir galu gale operacija- artroskopinis pakitusios sausgyslės židinio išvalymas (ang. debridement)

Laba diena.Prasom pasakyt: kaires alkunes bursitas.Vartoju imunologinius vaistus.Yra skysciu.Gyd.trapeute liepe det pusiau spiritini kompresa silta kompresa,laikyt parista.Internete raso,kad rekia saldyt.Tai kaip elgtis? Dekui

Bursitas- uždegiminė liga. Todėl reikėtų gydyti priemonėmis kurios mažina uždegimą. Pusiau spiritinis kompresas - kraujotaką gerinanti priemonė, todėl gali uždegimas paūmėti. O šiaip - tai bendros praktikos chirurgų kompetencijoje, o ne traumatologų

mrt: m.supraspinatus saikinga tendinoze, intrasubstancinis isilginis plysimas apie 1,2 cm plote. zastikaulio didziajame gumburelyje ties sausgysles tvirtinimusi 4 mm dydzio subkortikaline degeneracine cista, saikinga kaulu ciulpu edema.ar butina operuot

Viktoras Jermolajevas

Tai BMR tyrimo aprašymas, bet niekada nesiimsime atsakomybės vien tik pagal aprašymus spręsti apie tikrą skausmų, negalavimo priežastį. Klaidos kaina- be reikalo atlikta operacija. Operuojantis gydytojas privalo matyti BMR, KT tyrimo vaizdus. Ir tik operuojantis gydytojas derina vaizdus su nusiskundimais, klinikiniu vaizdu. Tik taip galima nustatyti diagnozę.

Laba diena. Kelis mėn. skauda dešinį klubą ypač sėdint, gulint, lenkiantis į priekį, vaikštant didesnio skausmo nėra. Kauno klinikose buvo padaryta klubų nuotrauka ir gydytojas pasakė, kad ateitį, ilgai nelaukiant reiktų atlikti klubo atroskopinę operacij

Sveiki. Greičiausiai Jums buvo diagnozuotas klubo sąnario ankštumas, kitaip FemoroAcetabulinis ankštumas. Ilgainiui ši liga priveda prie klubo sąnario artrozės. Tokiais atvejais yra daromo klubo artroskopija ir pašalinamas hipertrofinis kaulas. Šios operacijos gyd. V. Jermolajevas atlieka nuo 2009m.

Laba diena,Man 37m. Jaučiu ištisinius skausmus abiejuose klubuose einant, sėdint, gulint.Nustatyta klubo sąnarių displazė.Kaip Jūs manote, koks gydymas ar operacija galėtų pašalinti ar bent jau sumažinti šią problemą.Labai ačiū

Viktoras Jermolajevas

Jums reikėtų iš rentgenogramų įvertinti displazijos laipsni, is BMR- kremzlių būklę. Jums gali padėti artroskopija arba periacetabulinė osteotomija. Jeigu jau yra  dideli kremzlės pažeidimai- endoprotezavimas.

Ar padetu epikondilito gydymui, gydymas kraujo plazma

Viktoras Jermolajevas

Taip, turėtų padėti. Pasveikimo tikimybė apie 70%. Geriau PRP (platelet rich plazma) injekciją atlikti ultragarso kontrolėje tiesiai į degeneracijos židinį. Jei tai sena patologija (>1 metai)  arba vėl pasikartojanti, geriau ir patikimiau atlikti alkūnės artroskopiją ir ECRB sausgyslės rezekcija- pasveikimo tikimybė 98%.

Labas diena,kiek mazdaug trunka epikondylito gydymas ? Sergu jau 6 men,jis man kartojasi...

Viktoras Jermolajevas

Epikondilitas, ar kitaip tenisininko alkūnė negydoma gali varginti ir kelis metus. Gliukokortikoidų (Kenalog)  injekcijų, PRP (koncentruotų trombocitų) injekcijų efektyvumas apie 70-80%. Būtina  kartu daryti specialius pratimus. Jei konservatyvus gydymas nepadeda,  daroma alkūnės sąnario artroskopija ir ECRB pakitusios sausgyslės dalies rezekcija. Efektyvumas 98%. Fizinis darbas galimas po 2 mėn.

Sveiki, 2014 m. balandžio mėn. senjora operuota planine tvarka: SSP sausgyslės insercija naudojant Smith&Nephew 5.5 mm titaninį inkarinį siūlą, žąsto dvigalvio raumens ilgosios galvos sausgyslės tenotomija, reinsercija į SSP sausgyslėsinsercijos vietą. R

Viktoras Jermolajevas

Visada geraiusiai yra operavusio gydytojo konsultacija. Jis turėtų atsakyti į visus Jūsų klausimus. Jei nepavyktų - prašome registruokitės konsultacijai.  Būtina turėti operacijų išrašus (jei kelios, tai visus), kiek įmanoma visus rentgeno ir BMR tyrimus. Jei buvo atliktos skaitmeninės nuotraukos, irgi galima gauti vaizdus įrašytus į CD ar USB raktą.

Iš Jūsų pasakojimo galiu įtarti, kad skausmai išlieka dėl aseptinės žastikaulio galvos nekrozės, o ji gydoma sąnario endoprotezavimu.

Laba diena,man yra dešiniojo gaktikaulio viršutinės ir apatinės šakos lūžiai. Traumatologas paskyrė 6sav gulimo rėžimo ,nors kairė koja sveika,jau yra praėjusios dvi savaitės,skausmo jokio nėra,pats galiu viską daryti,ar galima man pradėti minti ant kairė

Viktoras Jermolajevas

Jei lūžo abi šakos, Jums suardytas taip vadinamas dubens žiedas. Ir lūžis nestabilus. Be paciento, rentgenogramų ir KT tyrimo niekada nesiimu gydyti, todėl patariu laikytis gydančio gydytojo nurodymų

Laba diena. Atlikus kelio sąnario MRT diagnozė PKR plyšimas, medialinio menisko plyšimas, m. popliteus sausgyslėje padaugėję skysčio jos makštyje 0,6 cm osteochondrinės struktūros laisvakūnis, 2-3 laipsnio deformuojanti osteoartrozė. Gydytojas paaiškino,

Viktoras Jermolajevas

Kartu su PKR plastika yra daroma valgizuojanti blauzdikaulio osteotomija (žr. iBalance arba HTO) . Tada sąnarys bus ir stabilus, ir mažiau dils vidinė pusė. Bet būtina įsitikinti, kad sveika išorinė sąnario pusė

Laba diena,norejau isgirsti Jusu nuomone,kadangi esu palikta nezinioje,nors aplankiau ne viena zinoma gydytoja.Kenciu abieju keliu skausma,abiejuose keliuose,4 laipsnio chondromaliacija, viena sanari kitamet protezuos,kaip issaugoti dar viena,

Be kelio sąnario endoprotezavimo yra gausybė ir kitų operacijų. Jei esate aktyvų gyvenimą propaguojantis žmogus, kelio endoprotezavimas ne pats geriausias sprendimas. Jei dyla vidinė pusė, o sveika išorinė, galima atlikti valgizuojančia osteotomiją. Jei yra patelofemoralinė artrozė, tai padės anteromedialinė tub. tibiae transpozicija. Reikia žiūrėti būtent kokia situacija yra pas Jus.

O endoprotezavimas yra paskutinio pasirinkimo atvejas, kai daugiau nebėra ką daryti

Sveiki pries 3men. Buvo padaryta d.peties operacija artroskopu. Buvo pakeisti seni inkariniai siulai. Pasalintas kaulo kamputis nes buvo nustatyta peties ankstuma. Ir rado peties raumenu artrofija. Po operacijos jauciausi gerai ir lygtai ejo viskas geryn.

Viktoras Jermolajevas

Jei po operacijos yra skausmas, ypač naktimis, sumažėjo jėga tai greičiausiai yra pakartotinas plyšimas. Jei buvo raumens atrofija, Jums buvo daugiau šansų pakartotinam plyšimui. Geriausiai atlikti peties sąnario echoskopiją, bus aišku per 5 minutes kas atsitiko.

Šiaip po operacijos fizinis darbas galimas ne ankščiau kaip 3 mėn., gal paskubėjote. Gal esate rūkorius, sergantis CD, sisteminėmis ligomis. Tokiu atveju gyjimas ilgesnis.

Trys menesiai po d. peties operacijos artroskopu, petyje laikosi susikaupe skysciai seimos gydytojas sako kad reikia nutraukti skyscius nes gali buti pulingi, o operaves gydytojas liepia laukti ramybes busenoje kol issivaikscios, ar tikslinga? Ir kiek gal

Viktoras Jermolajevas

Priklauso kiek to skysčio yra, ar yra pakilusi temperatūra, ar yra padidinti uždegiminiai rodikliai (CRB, ENG, LEU). Jei uždegiminiai rodikliai normos ribose, tai nedidelis skysčio kiekis (matomas tik ultagarsu) rodo per greitą reabilitaciją ir didelį paciento norą greitai pasveikti. Nutraukus mankštas skystis greitai rezorbuojasi.

Sveiki, prieš kelis mėn. po Jūsų privačios apžiūros Ortogidoje sužinojome, kad peties sąnarys turi būti endoprotezuojamas, padėjote užpildyti dokumentus dėl nemokamo sąnario gavimo, neseniai mums atėjo žinia, kad gavome nemokamą sąnarį. Turėtume būti oper

Viktoras Jermolajevas

Klaipėdos Respublikinėje ligoninėje operacijų atlikti negaliu, kadangi nebedirbu joje. Jei pageidaujate kad asmeniškai atlikčiau peties endoprotezavimo operaciją būtina kreiptis į Ortogidą, paaiškinsiu kaip galėčiau tai padaryti  endoprotezavimą kitoje ligoninėje.

Kada galiu sulaukti atsakymo , jau pateikiau klausimą?

Viktoras Jermolajevas

Laba diena. Jei nėra konkretaus  atsakymo į Jūsų patektą klausimą, priežastis yra kelios.

1. Jūsų klausimas jau buvo atsakytas. Šis skyrelis skirtas DUK. t.y. dažnai užduodami klausimai. Perskaitykite skyrelį nuo pradžių, tikrai rasite atsakymą.

2. Jūsų klausimas apie Jūsų asmeninį susirgimą. Pasikartosiu- NIEKADA NEDIAGNOZUOJAME LIGŲ NEMAČIUS PACIENTO.

Sveiki, pries menesi laiko pasidariau artroskopine priekinio kryzminio raiscio operacija. Esant nepalankioms oro salygoms paslydau lipdama laiptais, ir kritimo metu staigiai istiesiau keli, pajauciau pakinklio srityje

Viktoras Jermolajevas

Vienas iš mechanizmų kaip nuplyšta priekinis kryžminis raištis (PKR) - yra hyperekstenzija (per didelis ištiesimas). Jei po šios traumos pajutote, kad kelio sąnarys išlieka nepatikimas, "išeina lyg iš vietos", jaučiate nestabilumą reikėtų įtarti PKR pakartotiną plyšimą. 1.5- 3.0 Teslų  BMR patvirtintų spėjimus. Pakartotina raiščio plastika reikalinga, jei planuojate toliau sportuoti, aktyviai gyventi. Bet pakartotiną operaciją atliekantis gydytojas turėtų labai gerai įvertinti priežastis, kodėl vėl nuplyšo raištis. Nes vien trauma kaltinti negalima, dažna priežastis raiščio įvedimo vietos netikslus parinkimas, buvęs per plonas transplantas (<8 mm), fiksacijos metodas ir t.t.

Sveiki, senjorai kovo pradžioje atliktas peties sąnario endoprotezavimas, praeita reabilitacija. Reabilitacijos metu atliekant pratimus ranka paskaudėdavo. Grįžus namo pasitaiko, kad perveria toks skausmas kaip kad durtų peiliu ne pačiam sąnary, o rankos

Viktoras Jermolajevas

Skausmas veriantis "kaip peiliu" daugiau būdingas neuropatiniam skausmui, dažniausiai dėl patologijos kakle, ar po buvusios laidinės anestezijos.  Bet geriau Jums atsakytų operaciją atlikęs gydytojas.

Laba diena, pasidariau peties MRT, jame parašyta APATINĖ PARALABRINĖ CISTA. TENDO CAPUT LONGI M. BICIPITIS SAUSGYSLĖS TENOSINOVITAS Ką tai reiškia? Vizitas pas gydytoją dar toli, o noriu žinoti. Ačiū Jums už atsakymą.

Viktoras Jermolajevas

Tai reiškia, kad yra sąnarinės lūpos plyšimas ir biceps sausgyslės uždegimas. Bet būkite atsargūs su MRT  aprašymais. Būtina derinti kliniką, skausmus, ar tai gali būti Jūsų negalavimo priežastimi. Šie pažeidimai nebūtinai sukelia skausmą.

Laba diena, man atliktas kelio sąnario dalinis protezavimas, įdėtas vienkondilis kelio sąnario endoprotezas “Oxford”, (kodas KE1). Norėčiau sužinoti, ar turint šį protezą galima atlikti MRT tyrimus, kurie būna reikalingi dėl gretutinės ligos. Ar MRT me

Viktoras Jermolajevas

Šiuolaikiniai implantai yra neįsimagnetinantys, todėl dažniausiai galima atlikti MRT tyrimą. Geriausiai konsultuotis su operavusiu gydytojų, jis turi pateikti visą informaciją apie Jums implantuotą sąnarį.

esu pensininkas po peties sanario keitimo noreciau suzinoti apie reabilitacija daugiau

Viktoras Jermolajevas

Visą informaciją turėtų pateikti operavęs gydytojas arba reabilitologas. Galioja bendri principai. Pirmas etapas- reikia išlaukti, kol audiniai sugyją. Vėliau atsargiai, nepažeidžiant prisiūtų audinių bandoma atstatyti judesius. Ir trečias etapas- sugijus pilnai audiniams pradedama stiprinti raumenis.

Neaišku, koks sąnarys jums implantuotas, anatominis, reversinis? Koks pjūvis Jums darytas? Nuo to priklauso ką iš kart galima daryti, ko negalima. Ar kartu operacijos metu darytos raumenų transpozicijos, ar darytos kaulinės plastikos. Dėl kokios priežasties darytas endoprotezavimas. Koks Jūsų amžius, aktyvumas gretutinės ligos.

Kiekvienu atveju daug kintamųjų. Ir tik operavęs gydytojas kartu su reabilitologu ir kineziterapeutu gali teisingai sustatyti reabilitacijos planą. Planas dažniausiai būna individualus. Kiekviena smulkmena ir detalė turi didelę reikšmę.  Bet jei operacija atlikta ne pagal indikacijas, ar blogai "įstatytas" sąnarys- jokia reabilitacija ir pati geriausia,  nepadės.

Laba diena turiu problema mano kaire mentis yra nestabili taip pat kairys petys paemus betkoki 10kg daigta i kaire ranka mentis atsikisa toks jausmas kad pati mentis isejus is savo vietos nes neina suvest taisyklingai menciu jauciu diskomforta ir maudima

Viktoras Jermolajevas

Pagal Jūsų apibudinimą, Jums greičiausiai yra mentės plazdėjimas. Dažniausiai  būna dėl trapecinio (m. trapezius) ar dantytojo (serratus anterior) raumenų parezės. Pirežastis- įnervuojančių nervų pažeidimas. Taip pat mentės plazdėjimas būna dėl facioscapulohumeralinės distrofijos, Turner sindromo. Bet kokiu atveju, Jums būtina konsultacija

laba diena, pries menesi ir 7d endeprotezuotas kelio sanarys, dabar vis dar karstas, vakarais patinsta, o nakti maudzia ir neleidzia ilsetis. Rebilitacijoje bunant vis bego limfinis skystis, kai pradejo taikyti sviesos terapija tai tada nustojo begti, kar

Viktoras Jermolajevas

Jei po operacijos sekretavo skystis, dabar yra sąnarys ištinęs, yra naktiniai skausmai, jei dar oda pjūvio vietoje paraudusi- galima įtarti sąnario infekciją. Žaizda pilnai turėjo sugyti per 1-2 sav., sekrecijos turėjo nebelikti per 3 dienas. Būtina operavusio gydytojo konsultacija. Prieš tai tikslinga pasidaryti CRB, LEU, ENG tyrimus, kurie rodys ar dar yra uždegimas. Sąnario echoskopija parodytu ar yra skysčio sankaupų.

Laba diena.Turiu magnetinio rezonaso vertinimą :M. supraspinatus sausgyslės sąnarinio pavirsiaus 75%plysymas , sausgyslės dorzalinėje dalyje kiauryminis plysimas . Žastikaulio galvoje matoma nezymi impresija., Zastik.galvos centr. dalyje 2-3 laipsnio chon

Viktoras Jermolajevas

Sveiki. Plyšimas pats nesugys, kažkada reiks operuoti. Kremzlės chodnromaliacija- peties sąnario artrozės pradžia.Reikėtų bent jau pristabdyti jos progresavimą.  Todėl Jums tikslinga konsultacija, būtini BMR vaizdai.

Laba diena.Buvo atliktas peties magnetinis rezonansas,nustatyta:m.supraspinatus,m.infraspinatus,m.subscapularis tendinoze,subakroministarpas siaurinamas,nezymus SA-SD burzitas. Gal galite paaiskinti ka tai reiskia ir koks gydimas. Aciu

Viktoras Jermolajevas

Tendinozė- sausgyslės liga. Dažniausiai BMR aprašymuose taip rašoma, kai nerandama plyšimų. Labai retas rentgenologas išdrįsta parašyti, kad peties sąnaryje nėra patologijos. Nevertinčiau rimtai tokio atsakymo.  Greičiausiai skausmų priežastis ne tendinozė.

Sveiki. Esu moteris, man 60 metu. Pries 1,5 metu atlikta desinio klubo sanario keitimo operacija, o pries 8 men. - kairiojo klubo sanario keitimo operacija. Jauciuosi gerai. Noriu patikslinti kokius fizinius pratimus kojoms ir kokiais kruviais galiu atlik

Viktoras Jermolajevas

Pratimai po operacijos parenkami asmeniškai. Apribojimai priklauso nuo pjūvio, nuo implantuoto endoprotezo. Konkrečiai reikėtų klausti operavusio gydytojo, arba kartu su juo dirbančio kineziterapeuto. Galima konsultuotis su mūsų įstaigos kineziterapeutu, kuris sudarys jums specifinę programą

Laba diena , buvo operacija kryzminio kelio raisciu plysimas, kiek zinau tai privaloma rebilitacija,bet jai jos neduoda kiek laiko gali gauti biuleteny nes nesijauti pilnai darbingas, semos gyd, neduoda siuncia vel pas traumatologa . nors biuletenis dar

Viktoras Jermolajevas

Po operacijos šeimos gydytojas gali pasiųsti pas reabilitologą  pirminei 5 d. ir vėliau antrinei 14 dienų ambulatorinei reabilitacijai. Dažnai būna pasibaigusios kvotos (taip aiškinama), bet parašius į Teritorines Ligonių Kasas (TLK) prašymą, visada klausimas dėl reabilitacijos išsprendžiamas teigiamai. Jei kyla neaiškumą galima sužinoti tiesiogiai pasiskambinus į TLK dėl siuntimų reabilitacijai.

Reabilitaciją Jūsų nepagydys, bet protinga reabilitacija pagreitins Jūsų atsistatymą. Galėsite greičiau grįžti į darbus.

Sveiki. Man nustatytas kalkėjantis tendinitas dešinies peties. Noriu sužinoti koks yra gydymas. Petis apkalkėjusi apie 2 colius , pastoviai naktim skauda.

Viktoras Jermolajevas

2 coliau ~5 cm kalcinatas? ! Nesu matęs peties sąnaryje tokio didelio!. Gydymas parenkamas pagal stadiją- jei II stadija ir kalcinato kraštai išplaukę kaip debesėlio galima atlikti kalcinato plovimą ultragarso kontrolėje. Jei I, III stadija, kraštai aiškūs- toks kalcinatas neišsiplaus, ir geriausiai atlikti artroskopinį kalcinato išvalymą

Laba diena.Buvo atliktas peties magnetinis rezonansas,nustatyta:m.supraspinatus,tendinozė ir intersticinis plyšimas. Žastikaulio metafizeje židinys būdingas enchondromai.Dydis 25*21*20 mmSubakroministarpas subakroministarpas. ubakroministarpas 7 mm, Než

Viktoras Jermolajevas

"Intersticinių" rotatorių plyšimų praktiškai nebūna. Juos dažniausiai randa radiologai, kai mato riebalinį intarpą raumenyje, arba skirtingus sluoksnius sausgyslėje, kurie viršdyglinio raumens sausgyslės prisitviritnimo vietoje gali būti 5.   Enchondromos dažniausiai nesukelia skausmų.

Jums skauda dėl kažkokios kitos priežasties, ir ją geriausiai nustatyti konsultacijos metu.

Sveiki.Pries tris metus buvo pripazintas peties sanario nejudros sindromas, o pastaruoju metu, stumiant kazka i prieki peties sanaryje jauciamas tarsi isnirimas, jauciamas plesiantis skausmas kol nesurandu tinkamos padeties.Kas tai galetu buti ?aciu

Viktoras Jermolajevas

Nejudros sindromas, kitaip dar vadinamas adhesyvinis kapsulitas (arba "užšalęs petys") galima būti pirminis be jokios priežasties, arba antrinis atsiradęs vėliau po truamos, kaklo nervų uždegimo, diabeto, raiščių, sausgyslių plyšimo. Pirminis ADH KAP savaime praeina per 2-3 metus negydant. Jei dabar yra išnirimo jausmas, nestabilumas,  gali būti, kad  prieš 3 metus kartu buvo  kapsulės ar sąnarinės lūpos plyšimas. ADH KAP jau praėjo, o lūpos plyšimas ir nestabilumas liko.

Bet kokiu atveju Jums reikalinga konsultacija

BMR tyrimo isvada:M.supraspinatus sausgysles plysimas.Retrakcija 9mm,AP 9mm.Nezymi akromioklavikulinio sanario artroze.Subakromialinis tarpas 5mm,norma 7mm.Nezymus subdeltinis/subakromialinis burzitas.Sakykite daktare be operacijos neapseisiu,kokia b

Viktoras Jermolajevas

Laiku neišoperuota raumens sausgyslė priveda prie to, kad pradeda nykti pats raumuo- jis nedirba. 9 mm plyšimas dar nėra didelis, bet tikrai nesugis, nes raumuo traukiasi ir sausgyslė tolsta. Laikinai vaistai, reabilitacija padės, bet jei pabandysite dirbti- skausmai vėl atsinaujins. Po plyšimo nuo 3 mėn. jau stebimi negrįžtami pokyčiai raumenyje. Jei sausgyslė nuplyšta pilnai (supraspinatus sausgyslės plotis ~2.5 cm) raumuo pilnai degeneruoja ("virsta riebalu") per 3 metus.

NORTHWAY Kretingoje atlieku visas peties artroskopines operacijas, tik sąnario keitimo operacijos atliekamos NORTHWAY Vilniuje. 

Jūsų atveju kaina soc. draustai būtų 350€ (užtenka 1 implanto). Jei reikėtų daugiau implantų, nuo antro skaičiuojama  papildomai po ~100€ .

Pvz.: peties artroskopija su 3 titaniniais  implantais 350 +2x100€ = 550€ .

Laba diena. Griuvau. Lūžo žastikaulinis chirurginis kaklas. Amžius mano 62 metai. Priimamajame ligoninės pasiulė įtvarą , kad įtvirtinti petį. Ar to pakanka kad sugytų lūžes kaulas. ar ilga reabilitacija . ar priklusys sanatorinis gydymas. AČIŪ.

Jei žastikaulio kaklo lūžis daug nepasislikęs- sugijimo tikimybė >80%.  Spec. įtvaro pakanka sugijimui. Reikėtų klausti ne kiek laiko reabilitacija o per kiek laiko sugyja. Standartiškai įtvaras 6 sav., vėliau pradedate mankštas. Dėl sanatorinio gydymo spendžia reabilitologai ir gydantis gydytojas.

Sveiki, pries 6 metus apturejau trauma, sanarines lupos plysimas. Pries 4 metus atliko man operacija sanarines lupos, viskas kaip ir gerai buvo iki tol kol keliau svori susilenkus, pries pora metu pradejo vel kartotis peties isnirimai, ar imanoma antra to

Taip įmanoma, bet vien tik lūpos prisiuvimas (Bankart) nebelogiškas. Jei vieną kartą nepavyko, tai ir antrą kartą vėl išnirs. Darant  lūpos prisiuvimą su kauline plastika ARTROLATARJET-  tikimybė, kad išniris dar kart tik  <1%.  Tokias operacijas V. Jermolajevas atlieka nuo 2009m. atlikta virš 200 op.

Laba diena. Gauta mrt tyrimo išvada : Saikinga gonartrozė. PF kompartmento lateralinės dalies III-IV laipsnio chondromaliacija. Girnelės aukšta padėtis. Koks būtų geriausias gydymo būdas? Ar leistis hialurona į kelio sąnarį būtų geriausias sprendimas? Gal

Viktoras Jermolajevas

Jei yra kremzlės III-IV pažeidimas, būtina išsiaiškinti priežastį ir ją pašalinti. HA leidimas tik sumažins skausmus, HA negydo kremzlės. Greičiausia priežastis- girnelės nestabilumas. Nestabilumą galimą pagydyti plastikuojant raiščius, kremzlę galima atstatyti užpildant defektą kolageninę membrana (AMIC procedūra) 

Jai po PRP pakyla temperatura ka reikia daryti?

Viktoras Jermolajevas

2-3 dienas gali atsirasti subfebrili t.y. 37.0- 37.5 C temperatūra. PRP yra koncentruota trombocitų masę, joje gausu Prostoglandinų kurie suaktyvimą uždegimą ir taip pagerina audinių regeneraciją. TAI YRA NORMALU. Bet jei temp. laikosi ilgiau 3 dienų reikėtų pasirodyti pas gydytoją

Ar gali atsinaujinti peties sąnario ankštumas po operacijos ir reabilitacijos dirbant sunkų fizinį darbą ir atliekant judesius virš peties

Viktoras Jermolajevas

Gali. Jei peties sąnario raumenys bus silpni, atrofavę, tai dirbant iškeltomis rankomis žastikaulio galvutė nesicentruos. Tada žastikaulio d. gumburas trankysis į petinę ataugą, ir toje vietoje atsiras uždegimas t.y. ankštumas. Peties sąnario ankštumas yra  dažniausiai -  pasekmė, kažkokios tai pirminės priežasties. Vien operuojant ankštumą ir negydant pagrindinės priežasties - ankštumas ankščiau ar vėliau kartosis.