Artroskopinė akromioplastika

Kai kuriais atvejais, esant visiškiems rotatorių plyšimams ir/arba silpnoms sausgyslėms ir raumenims, neįmanoma sėkmingai atlikti operacijos, o geriausias gydymo būdas tokiais atvejais iki šiol nėra aiškiai nustatytas. Yra daug gydymo galimybių ir kiekviena iš jų turi savo privalumų ir trūkumų (rizikų). Konkretus gydymo metodas parenkamas atsižvelgiant į paciento sveikatos sutrikimus, amžių, funkcinius reikalavimus bei operuojančio gydytojo pasirinkimą ir patirtį.

Vienas iš naujausių gydymo būdų – artroskopinė akromioplastika. Ši procedūra yra mažos rizikos ir turi daugiau privalumų už tradicinius gydymo metodus. Procedūroje naudojamas specialus prietaisas (tarpiklis). Jis pagamintas iš mikroorganizmų suskaidomo polimero - plačiai naudojamos medžiagos medicinos pramonėje, todėl yra visiškai saugus. Tarpiklis pastatomas ertmėje tarp peties sąnario (žastikaulio) ir mentės. Šioje padėtyje, su tarpiklio pagalba, tarpas užpildomas fiziologiniu vandeniu. Taip sukuriamas tolygus ir švelnus slydimas tarp pečių kaulų ir raumenų.

Artroskopinė akromioplastika

Skausmas, susijęs su nutrūkusiomis sausgyslėmis, riboja judesius ir apsunkina reabilitaciją. Numalšinus skausmo židinį, palengvinama reabilitacija, sumažinamas skausmas, pagerinama peties sąnario funkcija. Po procedūros, jos veiksmingumas išlieka 6-12 mėnesių, o tikimybė, kad reikės atlikti sudėtingesnę peties operaciją, sumažėja arba operacijos gali visai nebeprireikti.

Tiesa, yra keletas veiksnių, dėl kurių pacientui negalima atlikti procedūros:

1.  Aktyvi arba latentinė infekcija arba audinių nekrozės požymiai petyje.

2.  Alergija polimerui (polilaktidui, kaprolaktanui).

3.  Bet koks kraujo krešėjimo sutrikimas, pažeista imuninė sistema, lėtinės ligos (pvz.: širdies nepakankamumas, kepenų cirozė, lėtinis inkstų nepakankamumas) ir bet kokios kitos sąlygos, galinčios sutrikdyti gijimą po implantacijos procedūros, turi būti rimtai apsvarstytos gydančio specialisto.

Artroskopinė akromioplastika palyginus dar „jauna“ procedūra, Europos institucijų patvirtina 2010 metų liepą. Tačiau ji panaši į kitas įprastines rotatorių operacijas, atliekama taikant bendrinę arba dalinę nejautrą, remiantis artroskopijos principais.