Dalinis peties rotatorių sausgyslių plyšimas

Peties rotatorių sausgyslių plyšimai yra skirstomi į visiškus (viso storio) ir dalinius plyšimus. Visiškas sausgyslės plyšimas apima visą sausgyslės storį ir sąnario kapsulę, tuo tarpu dalinis peties rotatorių sausgyslių plyšimas neapima viso sausgyslės storio (žr. pav.). Tai gali būti sporto traumos pasekmė (patyrus sužeidimus) ir, kaip taisyklė, prasideda nuo viršdyglinio raumens sausgyslės (supraspinatus) plyšimo. Jeigu plyšimas didėja ir plinta, pažeidžiamos greta esančių rotatorių (podyglinio arba pomentinio raumens) sausgyslės. Vis dažniau pastebima, jog dalinius sausgyslių plyšimus patiria vyresni kaip 50 metų amžiaus žmonės, tiesiog nuo paprastos traumos (pvz.: kritimas).

Pilnas bei dalinis peties rotatorių sausgyslių plyšimai

Daliniai peties rotatorių sausgyslių plyšimai gali būti pastebėti atsitiktinai, atliekant magnetinio rezonanso tomografiją (MRT), nors iki tol pacientas ir nejautė skausmo peties srityje. Specialistas gali paskirti klinikinius tyrimus, o, įvertinęs jų rezultatus su MRT, skirti arba neskirti gydymą. Jeigu pacientas jaučia skausmą peties srityje, o dėl skausmo riboti jo judesiai, gydymas yra privalomas.  Koks gydymas bus paskirtas, priklauso ir nuo to, kaip giliai įplyšusi sausgyslė.

Jei sausgyslė yra nuplyšusi mažiau nei 50 proc. storio, ją galima išgydyti atliekant „negyvybingų audinių šalinimą“. Tai reiškia, jog sausgyslė yra išlyginama ir sutvarkoma taip, kad toliau galėtų gyti natūraliai. Šiuo atveju atliekamos „mini-atviros“ (4-5 cm. pjūvis) arba artroskopinės (keli 3 mm. įdūrimai) operacijos.

Kai sausgyslė nuplyšusi daugiau kaip 50 proc. storio ir atplyšusi nuo kaulo, reikalinga atvira arba artroskopinė operacija, kurios metu sausgyslė pritvirtinama prie kaulo.