Kelio artroskopija

Dažniausiai atliekama artroskopinė operacija- kelio artroskopija. Taip susiklostė dėl to, kad pirmoji artroskopinė operacija buvo atlikta būtent kelio sąnariui.

Dėl ko dažniausiai operuojamas sąnarys: menisko plyšimas. Tai skaidulinio audinio intarpai tarp šlaunikaulio ir blauzdikaulio sąnarinių paviršių. 

Plyšus meniskui, atsiranda strigimo jausmas, kartais kelio sąnarys visiškai užstringa- nebegalima ištiesti pilnai kelio sąnario: taip vadinamas kelio sąnario blokas.


Plyšusius meniskus būtina operuoti: arba iškirpti plyšusią dalį, arba prisiūti. Meniskų prisiuvimas yra sudėtinga operacija, trunka 2x ilgiau nei įprasta menisko rezekcija (kirpimas). Ateičiai žymiai geriau prisiūti meniską, nes išsaugoma menisko amortizacinė, stabilizuojanti funkcija. Yra atliktos studijos įrodančios, kad po pilno menisko pašalinimo po 5-10 metų atsiranda kelio sąnario artrozė. Bet ne visada techniškai tai įmanoma atlikti, ir ne visi plyšimai sugyja. Dažniausiai siuvami "švieži" plyšimai, ir didelės dalies meniskų plyšimai. Meniskus siuva tik keli centrai Lietuvoje. Tam naudojamas specialios siūlės ir tirpstančios "strėlytės", kuriomis plyšusi dalis gražinama į vietą ir stabilizuojama. Ankstyvieji rezultatai tie patys kaip ir iškirpus menisko dalį. (žr. pav.)

Sekanti pagal dažnumą- priekinio kryžminio raiščio plastika....