Straipsnis

Peties artroskopija

Peties artroskopija

Antra pagal dažnumą yra peties sąnario artroskopija. Tobulėjant implantams, instrumentams ir gylėjant žinioms apie peties sąnarį- artroskopijų atliekama tiek pat, kiek ir "atvirų" operacijų.

Peties sąnario endoprotezavimas

Peties sąnario endoprotezavimas

Peties sąnario endoprotezavimas vis dar mažai žinomas, todėl šios operacijos nepagrįstai bijoma. Kadangi pacientų, kuriems atlikta tokia operacija yra nedaug, ieškoma informacijos internete, klausiama pažįstamų gydytojų. Netgi ne visi gydytojai būna matę pacientų po peties sąnario endoprotezavimo. Lietuvoje kasmet tokių operacijų atliekama apie 100, lyginant su kelio ar klubo sąnario endoprotezavimu - daroma 3000-5000 operacijų per metus.

Rotatorių plyšimai

Rotatorių plyšimai

Sukamieji raumenys (dar vadinami rotatorias) yra sausgyslių grupė, jungiančių keturis viršutinius peties raumenis su kaulais. Rotatorių stiprumas raumenims leidžia kelti ir sukinėti paties sąnarį (žastikaulį). Sausgyslės eina po pečiu (acromion) (dalis mentės) ir yra lengvai pažeidžiamos. Pažeistos sausgyslės sąlygoja rotatorių plyšimą, o to rezultatas - skaudantis bei silpnas petys. Plyšis gali atsirasti staiga – po vieno trauminio įvykio arba palaipsniui. Po sausgyslių ar raumens plyšimo pacientas nebegali ta pačia judesių amplitude pakelti ar pasukti rankos kaip iki traumos, o kiekvienas peties judesys lydimas skausmo. Ypač skausmas kankina nakties metu ir dažniausiai plinta žemyn ranka.